
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2302
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16272
Ext.Price$0.16272
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16272 | $0.16272 |
| 10 | $0.14501 | $1.45010 |
| 50 | $0.12922 | $6.46100 |
| 100 | $0.11246 | $11.24600 |
| 500 | $0.09787 | $48.93500 |
| 1000 | $0.09166 | $91.66000 |
| 3000 | $0.08585 | $257.55000 |
